Untitled:

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Bylinky v péči o ženu v těhotenství, u porodu, po porodu a po předčasné ztrátě- Olomouc

12. června 2020, 09:00 - 18:00

2400,00Kč

Registrace na tento kurz je uzavřena!

 

 

Kurz je vhodný pro duly a porodní asistentky.

Byliny jsou nejstaršími průvodkyněmi na cestě za zdravím. Porodní báby v minulosti byly převážně bylinkářkami a využívaly u  léčivé, očišťující a magické účinky bylin. Bez žen vyznajícíh se v bylinách by neexistovala pradávná medicína ani léčitelství. Porodní báby byly bylin znalé a používaly byliny k ulehčení porodu, zesilovaly nebo oslabovaly porod, porod placenty, krvácení, podpořily kojení. My známe většinou pouze maliník, kdysi se hojně však hojně využívalo i jiných bylin, které mají léčivou sílu v případě léčení potíží či komplikací.

S bylinkami jsem se poprvé setkala už v dětství, kdy nás naše babička léčila bylinkami, baňkováním, kameny a zábaly. S bylinkami pracuji mnojem hlouběji od doby, kdy jsem se stala komunitní porodní asistentkou. Odborné znalosti jsme získala na kurzu TCM v Ostravě, prošla jsem učením porodní báby Marisy Alcalá a mexické porodní báby Angeliny Mirandy Martinéz. Jsem tvůrkyní porodní bylinné směsi k vaginální napářce Voňavý porod, kterou jsme vytvořila pro firmu Steamy.cz. Práce s bylinkami mě naplňuje a využívám jejich léčivou moc u těhotných žen, žen v šestinedělí, žen, které nemohou otěhotnět, mají bolestivou nebo nepravidelnou menstruaci nebo přišly předčasně o své miminko.

Náplň kurzu

Kdy sbírat byliny v souvislosti s cyklem luny 

Pravidla pro sběr a sušení

Možnosti zpracování bylin – sušení, odvar, nálev, macerát, tinktura, masti, bylinné a masážní oleje, bylinné víno,  obklady, zábaly, sedací koupele, napářka, vykuřovadla

Jaké bylinky jsou vhodné v těhotenství, k vyvolání porodu, u porodu a v šestinedělí, po perinatální ztrátě

Potíže a možnosti léčby pomocí bylin.

Vytvoříme si společně tinkturu, olejový macerát, bylinný čípek při mykóze, bylinnou kouli na masáž, vyzkoušíte si bylinnou vaginální napářku.

Naučíte se pečující těhotenskou masáž bříška a beder. 

Součastí kurzu bude eBook Bylinky pro porodní bábu.

 

Kurzem vás provede Anna Kohutová – porodní asistentka

Místo konání – Centrum přirozeného porodu, Neredinská 7/48, Olomouc, 77900

 

 

 

Podrobnosti

Datum:
12. června 2020
Čas:
09:00 - 18:00
Cena:
2400,00Kč

Místo konání

Olomouc, Neredinská 48
Neredinská 48
Olomouc, 77900
+ Google Mapa