Untitled:

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Rebozo péče v těhotenství u porodu a po porodu- Praha

25. dubna, 09:00 - 18:00

2600,00Kč

Registrace na tento kurz je uzavřena!

Rebozo je tradiční mexicky šátek. Je to něžný nástroj, který dokáže podpořit ženu v průběhu menstruace, těhotenství, porodu a po porodu. Poskytuje celostní podporu. V historii byl používán po staletí porodními asistentkami jako pomoc těhotným ženám, podpora během porodního procesu, pomoc při zavinování dělohy, nošení dítěte a jako slavnostní ceremoniál po skončení šestinedělí. Rebozo je bezpečí a prodloužení rukou a srdce porodní báby a duly při péči o ženy.

Naučíte se rebozo techniky, které využijete ke své práci s těhotnou ženou. Naučím vás několik podpůrných těhotenských úvazů pomocí zavinovacího šátku, budete praktikovat otevírací masáž v těhotenství, rebozo masáž k otočení dítěte z nevýhodné pozice – konec pánevní, příčná pozice, zadní pozice…
Naučíte se používat rebozo v péči během porodu, při nepravidelných pozicích u porodu. Pomocí reboza se naučíte uzavřít pánev po porodu, aby se podpořilo zavinování a předešlo poporodnímu krvácení.
V poporodním období je velmi účinný tradiční poporodní úvazy, nejznámější úvaz Benkgung, který zmírňuje břišní diastázu. Povíme si o poporodním rituálu – rebozo ceremoniálu – La Cerrada.
 
Kurz je určen pro porodní asistentky, fyzioterapeutky a duly.
 
Workshopem vás provede Anna Kohutová – porodní asistentka
 
Místo konání –https://vlna.dablice.cz/kudy-k-nam

Podrobnosti

Datum:
25. dubna
Čas:
09:00 - 18:00
Cena:
2600,00Kč
Rubriky Akce:
, , ,

Místo konání

Komunitní centrum Vlna
Osinalická 1069/26
Praha 8- Ďáblice,
+ Google Mapa