Untitled:

Načítám Akce

« All Akce

Workshop Vědomé doprovázení fyzických a emocionálních jizev z těhotenství a porodu podle B.R.Meissner v Praze na jaře 2021!

3. února 2021, 08:00 - 4. února 2021, 17:00

Registrace

Tribe Loading Animation Image

Neplaťte rezervační poplatek na základě automatického emailu, v případě Vašeho zájmu vyplňte registační dotazník ZDE : https://forms.gle/ov2DcTFyCc69EkWG8

© xreflex – stock.adobe.com 

B.R. Meissner je porodní asistentka, craniosacrální terapeutka a také autorkou léčivé koupele pro miminka, léčivého rozhovoru a srdečního propojení. Tyto tři jednoduché metody umožňují dítěti i matce přěkonat těžký či traumatický porod či zažít bonding i zpětně po porodu, pokud jim nebyl umožněn. Jako porodní asistenka či dula je možné tyto techniky ukázat či instruovat během návštev jak před porodem, tak i v šestinedělí.

Tyto techniky jsou rovněž vhodné pro předporodní či poporodní kurzy, v kterých lze rodiče s těmito možnostmi seznámit, popřípadě je navodit ba dokonce doprovázet.  
 
Léčivá koupel pro miminko, někdy označované jako „bondingová koupel“ nebo „koupel matka-dítě“, je rituál s hloubkovým efektem. Základní myšlenkou je opakování porodního procesu. Dotýká se to jak na mentální úrovni. Dělají něco krásného, ​​milují, mají čas a mír a vracejí se ke svému společnému původu. Dítě přichází znovu do kontaktu se svou matkou, základem své původní důvěry, cítí a voní, cítí tlukot srdce matky, slyší její hlas a díky všem pocitům, které přicházejí, se usmíření stává hmatatelným.
 
Léčivý rozhovor je intimní setkání mezi matkou a dítětem. V chráněném a příjemném prostředí může matka svému dítěti vyprávět o těhotenství a porodu z její perspektivy. Co bylo obtížné, co bylo problematické a bolestivé? Jaké obavy a obavy měla matka, co se přesně stalo a především, jaké to pro matku bylo? 
 
Srdeční propojení vytváří spojení i na velké vzdálenosti. Tento rutiál je imaginace: růžové srdeční propojení. To pomáhá zejména těm matkám, které byly po narození z lékařských důvodů odděleny od svého dítěte. Kdykoli matka cítí, že ztrácí kontakt s dítětem, může být spojení nezničitelným srdečním vláknem nápomocné a podpůrné.
 
Tento kurs je určen lékařům,  porodním asistentkám, dulám, poporodním dulám a laktačním poradkyním.
 
Počet míst na kurzu je omezen na 35. 
Vzhledem ke komplexnosti vyučované tématiky je účast možná pouze na oba dva dny. 
 
Již nyní si přednostně můžete zarezervovat místo na workshopu. 
 
Předpokládaný termín: únor 2021 (3.-4.2.2021) – Termin bude potvrzen do konce 03/2020. 
 
Místo konání: 
PRAHA
 
Pořádají
Anna Kohutova 
 
Zuzana Laubmann  
 
Obsah Semináře:
Jaké jsou fyzické a emoční účinky traumatických nebo intervenčních porodů na matku a dítě?
Proč některé děti tak moc křičí? Proč tolik dětí trpí trávením?
Jaké jsou důvody, proč se děti stávají křičícími?
Jaké jsou pozadí různých obtíží při kojení?
Jaké jsou příčiny určitých běžných stížností dětí?
Proč mnoho žen má negativní pocity ohledně své zkušenosti s narozením?
Jak mohou odborníci zmocnit kojence a matky účinněji, aby minimalizovaly potenciální stres nebo negativní emoce?
 
Naučíme se porozumět souvislostem mezi narozením a příznaky. Jsou diskutovány důležité možnosti nápovědy.
B. Meissner také nabízí tři možnosti dotyku, které vyvinula, aby zachytila ​​nebo vyléčila porodní stres (léčivá koupel pro miminka, léčivý rozhovor a srdeční propojení) a mnoho dalších tipů
Některé ženy již nemohou po dramatickém porodu žít svou sexualitu bez péče – to má silný dopad na partnerství. Toto téma je také obsaženo.
Dozvíte se, které typické cykly procházejí matky v porodu a co od nás profesionálů potřebují.
 
TLUMOČENÍ do českého jazyka zajištěno.
 
Cena bude zverejnena nejpozdeji do 04/2020. 

Podrobnosti

Zahájení:
3. února 2021, 08:00
Ukončení:
4. února 2021, 17:00
Rubriky Akce:
, , ,

Místo konání

Praha