Tereza Machová

„K aromaterapii jsem přišla doslova jako slepá k houslím. Dorazila mi pozvánka na kurz o základech aromaterapie. Jela jsem a zamilovala se – na první ovonění, při prvních vědomostech. Éterické a rostlinné oleje obdivuji pro jejich jemnost i sílu, moc ráda s nimi pracuji a ještě více si jich vážím. Jsou mi průvodci každodenním životem profesním i domácím, podporují mě i mého syna. Moc si přeji, aby kouzlu aromaterapie propadlo víc a víc lidí a chemii nahradili přírodou, která tu byla dávno před lidskými výmysly.“

 

 

Jmenuji se Tereza Machová a jsem mámou skvělého syna, odborná aromaterapeutka, masérka a lektorka v centru Aromaterapie HABIBI v Kopřivnici.
Po studiích na Filozofické faktultě Ostravské univerzity, obor Poradenství v sociální práci, se ve mně probudil zájem o lidské tělo a jeho fungování. V létě 2008 jsem završila v masérské škole roku 2010 – Zázracích duše rekvalifikaci sportovního masérství a začala podnikat. Krátce na to jsem v Zázracích absolvovala lektorský rekvalifikační kurz masáží dětí a kojenců.

Mou životní Láskou se stala aromaterapie. Aromaterapii jsem vystudovala na Institutu aromaterapie v Praze, kde jsem v září 2013 obhajobou závěrečné práce získala titul odborná aromaterapeutka. Na ten jsem navázala v lednu 2014 složením akreditace v lektorské činnosti, obor aromaterapie v péči o duši. Kurzem s profesionální dulou jsem nabyla možnosti pracovat za pomoci aromaterapie s těhotnými ženami a šestinedělkami.

Stěžejním bodem mé práce je navázení terapeutického vztahu s klientem, komunikace a důvěra a aroma-psychologie. Pracuji s dospělými, těhotnými a kojícími ženami, dětmi, včetně těch nejmenších. V současné době nabízím v HABIBI kurz Voňavá cesta k mateřství pro těhotné ženy, pořádám individuální kurz masáže dětí a kojenců (baby masáž) a spolu se synem vedu Voňavé poznání – tvořivé workshopy pro maminky s dětmi.

V lednu 2015 jsem v krnovské porodnici přivedla na svět syna Juráška – svého partnera i učitele. Podporuji kontaktní rodičovství, dlouhodobé kojení, ergonomické nošení dětí, respektující přístup k dětem i rodičům a ostatní proudy přirozeného a vědomého mateřství.

Ráda Vás budu doprovázet i na Vaši cestě…
Tereza

S Terezou se můžete setkat na kurzu Voňavá cesta k mateřství.