Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Přechodové rituály v praxi

27.1.2023, 8:30 - 19:00

4900Kč

Přechodové rituály mají stále v našich životech důležité místo, protože pomáhají vnášet do našeho života smysl, dát váhu tomu, co si váhu zaslouží a ukončit to, co nám už neslouží. Pomocí rituálu můžeme ukončit bezpečně jednu etapu našeho života a přenést se bez zátěží do té další. 

Předáme vám inspiraci, jak se stát průvodkyní dvou důležitých rituálů v našem životě, a to je rituál Požehnání k porodu a rituál Uzavření, který je vhodný po porodu, po předčasné ztrátě miminka, po rozchodu, po císařském řezu… Při jakékoliv příležitosti, kdy se potřebujeme posunout dál na naší cestě a nezůstávat zamrzlí v naší životní energii.

Rituál Požehnání k porodu

Většina žen před porodem zažívá přirozené strachy a obavy, co je čeká, obzvlášť pokud se jedná o první miminko anebo jejich předchozí porod nedopadl dle jejich představ. Rituál si však může dopřát jakákoliv žena, která chce svou cestu ženy-matky jednoduše oslavit. Rituál požehnání k porodu je jeden ze způsobů, jak rozpustit obavy, jak požehnat ženě k dobrému průběhu porodu. V životě ženy je mnoho klíčových okamžiků, které si zaslouží zvláštní oslavu. Narození dítěte takovým momentem je. Je to pozastavení se, vědomé vytvoření posvátného prostoru a jasného záměru. Žena  tak dostává jasnost, jistotu, prostor pro uvolnění emocí, možnost dát si sebeúctu. Uctít sebe, uctít život, který přichází.

Rituál Uzavření

Mnohdy máme potřebu uzavřít to, co nám neslouží, co nás oslabuje anebo chceme poděkovat, oslavit, uzavřít  a  posunout se dál. Provedeme vás rituálem Uzavření, který je vhodný pro ženy po porodu, ale také pro ženy v jakémkoliv životním období, které mají potřebu uzavřít.

Prožitkovým kurzem vás provedou :

 

Markéta Kukuczková – dula, tělová terapeutka, průvodkyně novodobých rituálů.

„Rituály mě oslovily před 13 lety , kdy jsem si uvědomila jak rituály a  iniciace jsou spojené s ženským tělem- menarché, porod, přechod, smrt. Můžeme se navzájem inspirovat. Každá žena může vytvořit nádhernou oslavu pro sebe, svoji rodinu i přátele.“

Anna Kohutová – porodní asistentka

„Je čím dál více žen, které si uvědomují, jak důležitý prožitek v jejich životě porod je. Porod coby zrození nového života, zrození matky, otce, nové rodiny. Porod coby přechodový rituál ženy v matku. Před porodem je důležité se umět zastavit a poděkovat sobě, svému tělu, najít v srdci klid a víru, že mé tělo a mé dítě jsou v dokonalé harmonii. Čím dál více žen si přeje, aby je někdo provedl jejich ceremonií, oslavou těhotenství, cestou matky. A tak se stalo, že jsem právě já dostala už několikrát příležitost požehnat ženám k porodu a také jejich porod uzavřít rituálem Uzavření. Přeji každé ženě, aby mohla touto cestou uctít samu sebe. „

Kurz rituálů je vhodný pro průvodkyně, porodní asistentky, duly, pro kohokoliv, kdo chce zasvětit do práce s rituály.

Maximum účastnic je 16

Kurz se koná v Mama centru v Havířově. V centru je možnost přespání.

Podrobnosti

Datum:
27.1.2023
Čas:
8:30 - 19:00
Cena:
4900Kč

Místo konání

Mama centrum
J. Seiferta 8
Havířov, Moravskoslezský kraj 73601 Česká republika
+ Google Mapa

K tomuto kurzu se již nelze přihlásit!