Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Předporodní rituál – Požehnání k porodu – Salajna

9.8.2023, 9:00 - 18:00

3000,00

Přechodové rituály mají stále v našich životech důležité místo, protože pomáhají vnášet do našeho života smysl, dát váhu tomu, co si váhu zaslouží a ukončit to, co nám už neslouží. Pomocí rituálu můžeme ukončit bezpečně jednu etapu našeho života a přenést se bez zátěží do té další. 

Předáme vám inspiraci, jak se stát průvodkyní dvou důležitých rituálů v našem životě, a to je rituál Požehnání k porodu a rituál Uzavření, který je vhodný po porodu, po předčasné ztrátě miminka, po rozchodu, po císařském řezu… Při jakékoliv příležitosti, kdy se potřebujeme posunout dál na naší cestě a nezůstávat zamrzlí v naší životní energii.

Rituál Požehnání k porodu

Většina žen před porodem zažívá přirozené strachy a obavy, co je čeká, obzvlášť pokud se jedná o první miminko anebo jejich předchozí porod nedopadl dle jejich představ. Rituál si však může dopřát jakákoliv žena, která chce svou cestu ženy-matky jednoduše oslavit. Rituál požehnání k porodu je jeden ze způsobů, jak rozpustit obavy, jak požehnat ženě k dobrému průběhu porodu. V životě ženy je mnoho klíčových okamžiků, které si zaslouží zvláštní oslavu. Narození dítěte takovým momentem je. Je to pozastavení se, vědomé vytvoření posvátného prostoru a jasného záměru. Žena  tak dostává jasnost, jistotu, prostor pro uvolnění emocí, možnost dát si sebeúctu. Uctít sebe, uctít život, který přichází.

Lektorky:

 

Markéta Kukuczková – dula, tělová terapeutka, průvodkyně novodobých rituálů.

„Rituály mě oslovily před 13 lety , kdy jsem si uvědomila jak rituály a  iniciace jsou spojené s ženským tělem- menarché, porod, přechod, smrt. Můžeme se navzájem inspirovat. Každá žena může vytvořit nádhernou oslavu pro sebe, svoji rodinu i přátele.“

Anna Kohutová – porodní asistentka

„Je čím dál více žen, které si uvědomují, jak důležitý prožitek v jejich životě porod je. Porod coby zrození nového života, zrození matky, otce, nové rodiny. Porod coby přechodový rituál ženy v matku. Před porodem je důležité se umět zastavit a poděkovat sobě, svému tělu, najít v srdci klid a víru, že mé tělo a mé dítě jsou v dokonalé harmonii. Čím dál více žen si přeje, aby je někdo provedl jejich ceremonií, oslavou těhotenství, cestou matky. A tak se stalo, že jsem právě já dostala už několikrát příležitost požehnat ženám k porodu a také jejich porod uzavřít rituálem Uzavření. Přeji každé ženě, aby mohla touto cestou uctít samu sebe. „

Kurz rituálů je vhodný pro průvodkyně, porodní asistentky, duly, pro kohokoliv, kdo chce zasvětit do práce s rituály.

 

Místo konání – rodový statek Salajna

Podrobnosti

Datum:
9.8.2023
Čas:
9:00 - 18:00
Cena:
3000,00

K tomuto kurzu se již nelze přihlásit!