Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Rebozo – jemný nástroj v péči o těhotnou ženu

26.11.2022, 9:00 - 18:00

3800 Kč bez DPH

Rebozo je tradiční mexicky šátek. Je to něžný nástroj, který dokáže podpořit ženu v průběhu menstruace, těhotenství, porodu a po porodu. Poskytuje celostní podporu. V historii byl používán po staletí porodními asistentkami jako pomoc těhotným ženám, podpora během porodního procesu, pomoc při zavinování dělohy, nošení dítěte a jako slavnostní ceremoniál po skončení šestinedělí. Rebozo je bezpečí a prodloužení rukou a srdce porodní báby a duly při péči o ženy.

Naučíte se rebozo techniky, které využijete ke své práci s těhotnou ženou. Naučím vás několik podpůrných těhotenských úvazů pomocí zavinovacího šátku, budete praktikovat otevírací masáž v těhotenství, rebozo masáž k otočení dítěte z nevýhodné pozice – konec pánevní, příčná pozice, zadní pozice…
Naučíte se používat rebozo v péči během porodu, při nepravidelných pozicích u porodu. Pomocí reboza se naučíte uzavřít pánev po porodu, aby se podpořilo zavinování a předešlo poporodnímu krvácení.
V poporodním období je velmi účinný tradiční poporodní úvazy, nejznámější úvaz Benkgung, který zmírňuje břišní diastázu. 
 
Kurz je určen pro porodní asistentky, fyzioterapeutky a duly.
Workshopem vás provede Anna Kohutová – porodní asistentka

Podrobnosti

Datum:
26.11.2022
Čas:
9:00 - 18:00
Cena:
3800 Kč bez DPH

Místo konání

Praha
Ke Kinu 159/7
Praha- Ďáblice,
+ Google Mapa

K tomuto kurzu se již nelze přihlásit!