Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Vzdělávací kurzy na Salajně II. – zvýhodněná cena celého cyklu

22.9.2023, 9:00 - 24.9.2023, 18:00

8000,00

Výhodnější  cena při absolvování všech celého cyklu tří kurzů o 2800,- !!

 

.

Holistická péče o porodnické jizvy- 22.9. 

Ženy po císařském řezu a nástřihu hráze patří do kategorie žen, které potřebují intenzivní péči a zvláštní pozornost odborníka, který se věnuje problematice jizev. Ženy po císařském řezu mohou mít dlouhodobé fyzické důsledky, které jsou způsobené zjizvenou tkání. Každá jizva má však také svůj emoční příběh, proto je nutno k terapii přistupovat individuálně, s určitou posloupností a hloubkou vědomostí.

Náplň kurzu 

Teorie jizvy

Doporučení pro jizvu – edukace žen po císařském řezu

Celková harmonizační masáž před samotnou terapií jizvy

Nácvik automasáže břicha a okolí

Povrchová a hluboká masáž jizvy

Moxování a baňkování v péči o jizvu

Pomůcky k péči o jizvu

Zavinování po císařském řezu

Péče o jizvu po nástřihu

Funkční cvičení pro těhotné- 23.9.

Mnoho těhotných žen se hůř adaptuje na těhotenské změny a začne prožívat své těhotenství s velkou bolestivostí a dyskomfortem. Těhotné ženy mohou mít potíže s nesením dítěte, které se vůči pánvi začne decentralizovat nebo je v jiné nevýhodné pozici pro porod. Je tedy vhodné, aby se těhotná žena připravovala na porod také po fyzické stránce a předešla tak bolestivým stavům, které mohou mít negativní dopad polohu dítěte a na samotný porod a mobilitu její pánve. Naučím vás sestavu z mé praxe, které jsem sestavila z gravidjógy a funkčního cvičení, které se zaměřuje na biomechaniku pánve a prevenci nejčastějších obtíží jako je  např. bolesti zad, SI skloubení, kyčelních kloubů, bolest symfýzy, hýžďových svalů a kosti křížové. Budete umět edukovat ženu o  aktivním držení těla, aby nedošlo k nefunkční diastáze, povolenému nebo staženou pánevnímu dnu…Zaměříme se na aktivaci chodidel, postavení pánve, otevření hrudníku, funkční dech a aktivaci bránice.

Kurz je vhodný pro porodní asistentky, fyzioterapeutky, duly..

Rebozo masáž – 24.9. 

Naučím vás celotělovou masáž pomocí reboza, která je vhodná nejen pro těhotné ženy, ale pro kohokoliv, kdo si žádá péči, relaxaci, uvolnění, zastavení.

REBOZO nabízí péči na úrovni psychické i fyzické. Pomocí houpavých pohybů reboza se dokáže opečovaná osoba ponořit hluboko do sebe, uvolnit napětí a stres. Na fyzické úrovni může pomoc při bolestech v zádech, pánve a pohybového aparátu. 

Rebozo masaž začíná od hlavy, přes krk, ramena, záda, pánev a dolní končetiny. Není tedy vynechána žádná část těla. V praxi trvá rebozo masáž 60- 80  minut.

Provedu vás krok po kroku touto jemnou možností opečování svých klientů ale také svých nejbližších, rodiny a dětí.

Kurz je vhodný pro porodní asistentky, fyzioterapeutky, duly, masérky..

V případě absolvování všech tří kurzů je zvýhodněná cena 8000,-

 

Workshopy vás provede Anna Kohutová – porodní asistentka, tělová terapeutka, zakladatelka Holistického vzdělávání porodních asistentek  v ČR a SR.

Kde se kurzy budou konat?

Workshopy se budou konat na rodovém statku Salajna 17, 350 02, kde budete mít možnost ubytování. Ubytování si rezervujte přes email – salajna17@gmail.com

Podrobnosti

Zahájení:
22.9.2023, 9:00
Ukončení:
24.9.2023, 18:00
Cena:
8000,00

K tomuto kurzu se již nelze přihlásit!